


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Frequency | 200 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 950 mW |
| Power Dissipation | 950 mW |
| Max Collector Current | 10 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 200 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 360 mV |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 200 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 100 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 180 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| hFE Min | 200 |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE, NOT REC (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Cutoff Collector Current | 10 A |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.30502
Ext.Price$1.30502
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.30502 | $1.30502 |
| 10 | $1.27603 | $12.76030 |
| 25 | $1.26774 | $31.69350 |
| 50 | $1.25950 | $62.97500 |
| 100 | $1.25130 | $125.13000 |
